مطالب پزشكي - ختنه - لمينت دندان - دندان پزشكي زيبايي -جراحي زيبايي واژن -روانپزشك

dragged border

درباره وبلاگ

dragged border
dragged border

مزایا و معایب لمینت دندان

اینجا به ۵ دلیل می گوییم که چرا از دندانپزشکی می ترسید، حال می تواند دندانپزشکی زیبایی همانند لمینت دندان  باشد، یا به علت مشکلات پوسیدگی دندان و شکستگی دندان و غیره باشد.

این دلایل بر می گردند به دوران کودکی شما که شاید ترستان ریشه در آن زمان داشته باشد :

تکنولوژی لمینت دندان خوب تغییر کرده است! درمان در حال حاضر تقریبا به طور کامل دردناک است. دیگر زمان قرون وسطی ای که از سوزنی بزرگ برای بیهوشی استفاده می کردند گذشته است. متهای جدیدی برای درمان بیماری های دندان می باشد از جمله پوسیدگی. دریل هایی با یک دکمه استاپ برای زمانی که می خواهید، یا حتی متدهای لیزر کردن که ناحیه عفونت زا را از بین می برد.

از دندانپزشک میترسید؟

دندانپزشکان آماده روبرویی با بیماران دارای استرس هستند!

بسیاریاز دندانپزشکان تکنیک هایی مثل سدیشن و ریلکسیشن را پیشنهاد می کنند تا بهبیماران استرسی کمک کنند. می توانند قرار ملاقات هایی را ترتیب دهند که برای شما مناسب باشد. به یاد داشته باشید که باید با دندانپزشک ارتباط برقرار کنید. به آن ها بگویید استرس دارید. سر نشانه ای توافق کنید که به معنی توقف باشد. حتی می توانید موسیقی گوش دهید یا اینکه دوستتان را همراهتان بیاورید.

شیوه هایی که خیلی از آن ها استقبال می شود!

جراحاندندانپزشکی مدرن خیلی دوستانه تر الان برخورد می کنند. خیلی از دندانپزشکان سعی دارند محیط دندانپزشکی را از حالت کلینیکی در بیاورند و بهنظر معمولی تر برسد.

گاز از بین رفته!

استفاده از گاز همراه با پیشرفت های دندانپزشکی از بین رفته است. خیلی نیست که دندانپزشکی بیهوشی عمومی را به همراه دارد.

چیزی بیشتر از یک دندانپزشک در میان است!

اگراحساس ناراحتی با دندانپزشکتان دارید، می توانید با تراپیست دندانپزشکی ملاقاتی داشته باشید. با آن ها صحبت کنید و از مشکلاتتان و عادت هایتان بگویید.

(0) نظر
dragged border

رابطه های من همگی تبدیل به فاجعه

روانپزشک تهران بسیاری از مراجعین از تکرار یک سری اتفاقات بد در رابطه که مکررا در رابطه آنها تکرار می شود شکایت دارند:

چرا تمام رابطه های من پس از مدتی شکست می خورد؟

چرا آدمهایی که وارد رابطه با من می شوند همگی بعد از مدتی به من خیانت می کنند؟

چرا من نمی تونم یک رابطه پایدار را تجربه کنم؟

چرا آدمهایی که با من وارد رابطه می شوند بعد از مدتی بدون توضیح من را ترک می کنند؟

و بسیاری از این چرا ها ,می توان پاسخ را در الگوهای ذهنی نا خودآگاه خودتان جستجو کنید شاید باعث تعجب شما شود اگر به شما گفته شود شما در نا خود آگاهتان کاملا حساب شده وارد را بطه های تکراری می شوید که همگی از یک الگوی ذهنی تبعیت می کند بسیاری از مراجعین وقتی به الگوهای ذهنی خود وترسهای ناخودآگاه خود ونحوه روابط افراد مهم زندگیشان مانند پدر ومادر  آگاه می شوند متوجه می شوند که این انتخابهای بد همگی از ناخودآگاه آنها کاملا حساب شده ناشی می شود وشاید مربوط به ترس از ورود به یک تعهد و یا حس ناکارآمدی ,ترس های بزرگ مورد خیانت واقع شدن وعدم تمایل به تعهد ویا علتهای دیگری که در ناخودآگاه شما شکل گرفته همگی قدرتمندانه می توانند در انتخابهای شما نقش بازی نماید , شنیدن این موضوع می تواند دردناک وآزار دهنده باشد ولی اگر تحمل دیدن زخم های روانشناختی خود را داشته باشید تمایلبه آگاهی از ذهن نا خود آگاه خودتان را داشته باشید آنچه در تاریکی نقش بازی می کند از تا ریکی خارج می شود وآنوقت دیگر می توانید به تمایلات ناخودآگاه خودتان نه بگویید وانتخابهای متفاوت وبهتری را تجربه کنید ودر واقع این چرخه معیوب را بشکنید همه این نیاز به

آگاهی مطالعه وومشاوره وروانکاوی دارد.

(0) نظر
dragged border

ختنه و بهداشت مردان

بهداشت فردی مردان چقدر مهم است؟

در پست های قبلی اشاره کردیم که با ختنه مردان می توان از بسیاری از بیماری های عفونی پیشگیری کرد. به طور مثال عفونت ادراری یا عفونت آلت تناسلی، که بخشی از این مسائل با ختنه حل می شود.

اما علاوه بر آن، باید آقایان به بهداشت فردی شان هم اهمیت ویژه ای دهند. خصوصا بعد از ازدواج این مسئله قبل از رابطه جنسی و بعد از آن بسیار مهم میباشد.

دررابطه جنسی بخش های دیگر بدن هم دخالت دارند. پس باید به پاکیزگی بخش بخش بدن اهمیت داد. همچنین بهداشت جنسی در این بین مهمترین گزینه به شمار می آید. بهداشت جنسی تنها به یک بخش خلاصه نمی شود، بلکه همانطور که اشاره کردیم به دیگر بخش های بدن هم ربط پیدا می کند. اما نکاتی که باید در این باره در نظر بگیرید ، به چندین مورد دسته بندی می شوند :

اول : بشویید و خشک کنید

پوستآلت تناسلی مردان متفاوت از بخش های دیگر نیست، شستن آن در روز حداقل یکبار هم کافی می باشد. برای جلوگیری از خارش ، مردان باید بعد از حمام و شنا کردن و عرق کردن آلت تناسلی شان را خشک کنند. قبل از رابطه جنسی بهتر است آلت تناسلی شسته شود. بهترین راه برای جلوگیری از گسترش عفونت می باشد،تا جایی که احتمال انتقال را کاهش می دهد. مردانی هم که ختنه نشده اند، باید بهداشت و تمیزی آلت شان را رعایت کنند، و بعد از شتسشو خشک کردن را نباید فراموش کنند.

بهداشت فردی مردان

دوم : قوانینی در رابطه با لباس های زیر

شایدبرخی از عنوان آن تعجب کنند، اما مردان باید روزانه لباس زیرشان را عوض کنند. این مورد به پیشگیری از ورود عفونت کمک می کند، از ایجاد حساسیت و بوی بد هم جلوگیری می کند. اگر هم به خاطر ورزشی یا فعالیتی عرق کرده اید، حتما حواستان باشد که لباس زیرتان را عوض کنید. جنس کتان بهترین گزینه برایپسران است تا هوا هم رد و بدل شود. اما گزینه مناسب و هوشمندانه ای برای شرایط ورزشی نیست.

سوم : حواستان به خودتان باشد

بهترینگزینه این است که هر چند وقت یکبار آلت تناسلی تان را چک کنید و ببینید کهحالت نامتعادلی نداشته باشند. مثلا  اگر قرمزی، التهاب، زخم، زگیل یا دردیدر این ناحیه داشتید، هرچه سریعتر نزد پزشک مراجعه کنید. زیرا با چنین تغییراتی فقط شرایط بیماری ها و عفونت های منتقله جنسی، سرطان و دیگر مشکلات را بیشتر می کنید. برخی توده هایی هم که مردان حس می کنند خیلی جدی نیستند، اما باید نزد یک پزشک متخصص رفت.

چهارم : با پزشکتان صحبت کنید(و سعی کنید اصل ماجرا را بگویید)

توصیهمی شود در سال یک بار تحت معاینه فیزیکی قرار گرفت. ایده کلی در این باره این است که باید پزشک ارتباط داشته باشید، و بررسی های معمول را انجام دهید. مثلا آن هایی که رابطه جنسی دارند، باید حتما تست های STD را بدهند، وموارد حفاظت و نگهداری را در نظر بگیرند.

پنجم : تمیز نگه دارید

برخیشکایت از بوی آلت تناسلی شان دارد، در صورتی که بسیار به پاکیزگی اهمیت میدهند. بهتر است به شستشوی روزانه و بعد از فعالیت های سنگین با تعریق زیادادامه دهید. آب و صابون لازمه های پاکیزگی می باشند. پس بجای آن به دنبال محصولات خاص و تحریک زا نباشید، فقط وضعیت را بدتر می کنند.

ششم : لباس های گشاد بپوشید

صحبتاز لباس یا شلوار می شود، بهتر است سراغ لباس های گشاد و راحت بروید. محدودیت و گرما روی باروری تاثیر می گذارند و به عفونت کمک می کنند تا تکثیر پیدا کند. مثل خارش شدید.

(0) نظر
X